Zabiegi medycyny estetycznej w okresie menopauzy u kobiet oraz andropauzy u mężczyzn

Czas na walkę z objawami i następstwami zmian zachodzących w organizmie oraz starzeniem się skóry! Dlatego zatrzymaj czas i wybierz zalecane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w Kosmedica!

W związku z powyższym szczególnie rekomendujemy Tobie:

Oprócz zabiegów w klinice na co dzień należy pamiętać przede wszystkim o witaminach A, C i E. Konieczne jest również systematyczne nawilżenie kremami oraz suplementacji kolagenu i witaminy D3.

 

Kilka słów o menopauzie u kobiet

Zjawisko menopauzy dotyczy każdej kobiety. Jest to naturalny proces fizjologiczny w okresie między wiekiem rozrodczym a starzeniem się. Pierwszym objawem jest zatrzymaniu cyklu miesiączkowego. Najczęściej zaczyn on się w wieku od 45 do 55 lat, jednak może pojawić się ona zarówno wcześniej, jak i później. Inne nazwy menopauzy to przekwitanie i klimakterium. Dodatkowe objawy to m.in.: uderzenia gorąca, kłopoty ze snem, drażliwość, a nawet depresja.

Kilka słów o andorpauzaie u mężczyzn

Teoria andropauzy omawiana jest stosunkowo od niedawna- jest to zespół wspólnych problemów u mężczyzn pojawiających się wraz ze spadkiem hormonów po ukończenia 50 roku życia.

Kłopoty dotyczą m.in.: sfery seksualnej. Dodatkowo mogą wystąpić dolegliwości somatyczne, psychiczne i wazomotoryczne, ogóle osłabienie, zaburzenia snu i apetytu, kłopoty z koncentracją i pamięcią, drażliwość, lękliwość, stany depresyjne, nadmierna potliwość, palpitacje serca i kojarzące się do tej pory raczej z kobiecą menopauzą uderzenia gorąca.

 

Zachęcamy do kontaktu i rezerwacji konsultacji oraz zabiegu! Pomożemy Państwu wybrać najbardziej optymalny i skuteczny zabieg dla konkretnego problemu.

Zadzwoń tel: 513 513 000 lub napisz e-mail: klinika@kosmedica.pl

Zapraszamy do naszych klinik w Centrum i na Woli:

Kosmedica Warszawa Wola, vis a vis Wola Parku
ul. Mroczna 5a (wjazd od ulicy Górczewskiej)

Kosmedica Warszawa Centrum (przy Placu Konstytucji), ul.Piękna 15 lok.32