Depilacja laserowa dla mężczyzn

Depilacja laserowa dla mężczyzn

Nadmierne owłosienie pleców powoduje kompleksy i złe samopoczucie. Depilacja laserowa Light Sheer jest rekomendowana ze względów higienicznych oraz estetycznych. Włosy na plecach są głownie problemem mężczyzn o dużej ilości testosteronu. Z depilowania tego obszaru najczęściej korzystają osoby o ciemnych włosach. Zabiegi epilacji są bezpieczne i wykonywane przez doświadczonych specjalistów Kosmedica. 

Depilacja laserowa pleców i torsu. Sprawdź skuteczność epilacji dla mężczyzn.

Laser działa tylko powierzchownie, nie wpływając na funkcje organizmu. Emituje łagodną wiązkę promieni, przenikającą przez skórę aż do mieszka włosowego, niszcząc bezpowrotnie cebulkę.
Laser działa na barwnik włosa czyli melaninę (działa tylko na włosy ciemne), i nie wpływa na funkcje organizmu. Należy dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Cześć z nich znajduje się w fazie wzrostu (są to włosy widoczne na skórze - anagen) i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe włosy są w fazie "uśpienia" – (katagen, telogen), która ma różny okres trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa. Dlatego też zabiegi musza być powtórzone minimum 3-4 razy w odstępie od 4-9 tygodni. Liczba wykonywanych zabiegów depilacji laserowej to sprawa bardzo indywidualna, uzależniona od okolicy, na której wykonujemy zabieg, typu skóry i ilości włosów. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte 40-60% włosów, po serii zabiegów ok. 92% (przy ciemnych włosach). Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne . Laser nie działa na włosy bardzo jasne i meszkowate. Ze względu na przeprowadzone wcześniej zabiegi depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pensetą itp., może zaistnieć konieczność przeprowadzenia większej ilości zabiegów dla uzyskania lepszych wyników.Laser light Sheer System usuwa niechciane włosy na stałe, bezboleśnie, bezinwazyjnie, nie uszkadzając skóry. W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka lasera LightSheer™ została zaopatrzona w niepowtarzalny, opatentowany system chłodzenia końcówką ChillTip™, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4 °C . Jest to znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi w innych urządzeniach do depilacji laserowej.Pierwszy zabieg poprzedzony jest wywiadem i konsultacją. Przeprowadzona zostaje próba laserowa w celu ustalenia odpowiedniej dawki (próba jest bezpłatna). Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości zabieg wykonany jest po kilku dniach.Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg depilacji laserowej. Może wystąpić rumień lub obrzęk okołomieszkowy. Zarówno zaczerwienienie jak i drobne strupki, czy też niewielkie przebarwienia ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymać do kilku tygodni.

Jak wygląda sam zabieg?

Każdy zabieg w naszym gabinecie poprzedzony jest konsultacją z kosmetologiem. Wyklucza on wszelkie przeciwwskazania do zabiegu. Następnie określa się fototyp skóry i przeprowadza próbę laserową. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra ma być czysta, sucha i nienatłuszczona. Dobę przed zabiegiem należy ogolić miejsce przeznaczone do depilacji. W okresie zimowym należy nawilżać przed zabiegami depilacji takie partie jak łydki, uda, przedramiona i ramiona. Przy mocno wysuszonej skórze podrażnienie po zabiegu depilacji jest intensywniejsze.
Przez 2-3 dni po zabiegu może utrzymywać się delikatne zaczerwienienie, obrzęk i niewielkie pęcherzyki. Jest to naturalne. W domu zaleca się nałożenie pantenolu, alantanu, zinalfatu lub innego preparatu regenerującego skórę. Pamiętaj aby po depilacji unikać gorącej kąpieli, wizyt na basenie (ok.2-3 dni). Pamiętaj też, że po zabiegu nie możesz się opalać (ok.2 tygodnie). Po kilku dniach z martwych cebulek uwalniane będą końcówki włosków co może przypominać odrost, jednak tak nie jest, martwy włos usuwany jest ze skóry wolniej. Pamiętajmy także aby nie używać innej metody depilacji pomiędzy zabiegami, jedyna dopuszczalna to golenie maszynką.

PRZECIWSKAZANIA

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej:

- ciąża
- świeża opalenizna (należy przerwać kąpiele słoneczne w solarium i na słońcu 4 tyg. przed zabiegiem oraz samoopalacze - 2 tyg.przed zabiegiem)
- krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem)
- leki światłouczulające, retinoidy
- zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek - przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem)
- depilacja woskiem (zaprzestać na 1 miesiąc przed zabiegiem)
- pęseta (przestać używać 1 miesiąc przed zabiegiem)
- peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)
- bielactwo, łuszczyca

NIE OPALAMY SIĘ PRZED ZABIEGIEM I MIĘDZY ZABIEGAMI !

Opis postępowania przed zabiegiem:

- pierwszy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest wywiadem i konsultacją. Przeprowadzona zostaje próba laserowa w celu ustalenia odpowiedniej dawki
- jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości zabieg wykonany jest po kilku dniach
- przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nie posmarowana
- po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu świeżej opalenizny
- nie wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem
- nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem

Nie wolno stosować: 

- leków światłouczulających, antybiotyków - zabieg najwcześniej po dwóch tygodniach od zakończenia leczenia
- dziurawca, nagietka
- kosmetyków i leków złuszczających (peelingi) min. 1 tydzień przed zabiegiem
- kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę A itp., min. 1 tydzień przed zabiegiem
- herbatki wyszczuplającej (np. Figura2)
nie opalać się! Bezwzględnie chronić skórę przed słońcem min. 4 tygodnie po zabiegu. Między zabiegami również się nie opalać!

Postępowanie po zabiegu:

- nie wolno stosować: leków światłouczulających, dziurawca, nagietka
- kosmetyków i leków złuszczających (peeling) min. 2 tygodnie po zabiegu
- bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, zrezygnować z basenu, sauny, itp. Nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu

Zabiegi należy powtarzać, co 4-9 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych). Znaczące wydłużenie lub skrócenie czasu między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu.

Promocje stałe

- po czwartym zabiegu każdy kolejny 50% taniej - dotyczy jednej części ciała.
- kolana i stopy w cenie łydek
- 10% rabatu przy płatności za trzy powtórne zabiegi z góry
- 10% rabatu przy trzech częściach ciała podczas jednego zabiegu. Dotyczy wszystkich części ciała.
- przy depilacji bikini i pach znieczulenie Active Ice gratis!
- bezpłatna konsultacja i próba laserowa
Sprawdzaj nasze comiesięczne promocje!